Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Londýna

28. 6. 2012

VÝLET DO LONDÝNA

 
   18. 4. 2012 jsme se v 11:00 hodin sešli před školou připraveni k odjezdu do Londýna, jednoho z nejkrásnějších a nejrozsáhlejších měst světa. Jeli jsme do Prahy, kde jsme vyzvedli průvodkyni. Naše cesta pokračovala dále do Plzně, Rozvadova až ke hranicím s Německem. Ve večerních hodinách projížděl náš autobus Belgií a Francií. V přístavu Calais jsme se nalodili na trajekt, kterým jsme přepluli kanál La Manche až do britského přístavu Dover. Autobusem jsme jeli do Londýna, kde nastala devítihodinová prohlídka.
 Viděli jsme Whitehall, Parlament, Big Ben, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác – tj. oficiální královské sídlo. Prošli jsme se parkem St. Jamese, náměstím Piccadilly a Čínskou čtvrtí. Následovala návštěva britských muzeí, zejména přírodovědného či vědeckého. Nejvíce nás okouzlilo vyhlídkové kolo London Eye, ze kterého jsme si Londýn prohlíželi asi 45 minut. Okolo 19. hodiny pro nás přijely naše hostitelské rodiny, ve kterých jsme povečeřeli a procvičili naše komunikační schopnosti s rodilými mluvčími.

Třetí den začal výletem do Windsoru, královského zámku. Odpoledne jsme navštívili univerzitní město Oxford a známou Christ Church college, místo natáčení Harryho Pottera. Večer jsme se vrátili centrem Londýna do našich rodin.
 
Další den jsme se rozloučili s rodinami a následoval výlet do katedrály St. Paula, Tower Bridge až k pevnosti Tower, kde jsme obdivovali korunovační klenoty. Náš výlet pokračoval lodí po řece Temži do Námořního muzea a do Greenwich, kde jsme se vyfotili u nultého poledníku.
 Poté jsme se vydali na dlouhou cestu zpět do České republiky. Dalším nezapomenutelným zážitkem na zpáteční cestě byla jízda vlakem, který s námi projížděl Eurotunelem. Většina z nás nemohla uvěřit tomu, že cestujeme pod hladinou moře. Z tunelu jsme vyjeli až ve Francii, pak jsme pokračovali autobusem přes Nizozemí a Německo.
Po návratu do Olešnice jsme rodičům nadšeně vyprávěli své zážitky.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem paním učitelkám, které pro nás tento nezapomenutelný zájezd připravily.
                             Petra Švábová a Michaela Slámová, 8.A