Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukončení spolupráce s firmou na automat mléčných výrobků

15. 9. 2010
 

Ukončení spolupráce s firmou na automat mléčných výrobků Come automaty, s.r.o., Opava


Tato firma převzala veškeré závazky po firmě Mlékárna Kunín přibližně před rokem. Téměř okamžitě nastaly problémy a komplikace – změna zavedeného (a fungujícího) systému na předplatné mléčných výrobků, špatná telefonická dostupnost, opožděné a neúplné doplňování automatu atd.


Škola nemá z prodeje mléčných výrobků ani korunu. V původní smlouvě bylo pouze stanoveno, že nám majitel automatu bude čtvrtletně hradit symbolickou částku za spotřebu el. energie v souvislosti s provozem chladícího automatu.

Když nám ale firma Come v červenci oznámila, že automat bude moci zůstat na naší škole pouze v případě, že nám nebudou muset platit ani za spotřebu elektřiny, rozhodli jsme se spolupráci ukončit. Jejich přístup jsme brali jako nátlak a vydírání, navíc jsme zjistili, že takto postupovali vůči všem školám. Jejich argumentace byla pochybná – poklesl prodej. To je celkem pochopitelné, protože znemožnili dobíjení předplatních karet rodinám bez přístupu na internet a nedostatečně se starali o doplňování automatu – automat často prázdný několik dnů nebo velmi omezený sortiment. V této situaci jsme se rozhodli, že prodej mléčných výrobků této firmě nebudeme dotovat ze školního rozpočtu a spolupráci jsme ukončili.


Budeme hledat a pokusíme se zajistit jinou firmu, která automaty na tento typ výrobků nabízí. Jsme si vědomi, že některým žákům zůstaly na jejich kartách finanční částky, které už nebudou moci použít. Pokusíme se tyto finance od firmy získat (stejně jako dlužnou částku za spotřebu elektřiny od ledna…). Pokud se nám to nepodaří, vrátíme žákům částky zbývající na kartách z vlastních prostředků.


V. Hél