Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní jazykový kurz 2012 při ZŠ a MŠ Olešnice

25. 7. 2012

Letní jazykový kurz při ZŠ a MŠ Olešnice

Ve dnech 9.-20. 7. 2012 byl na naší škole organizován příměstský jazykový interaktivní tábor. Byl realizován v rámci projektu, který byl dva roky hrazen z prostředků EU v rámci Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost zaměřeného na zvyšování kvality výuky cizích jazyků a práce na PC. Letos se na jeho financování podílela ZŠ a MŠ Olešnice a město Olešnice. Cílem projektu bylo stejně jako v předchozích letech zdokonalování znalostí a dovedností v oblasti cizího jazyka prostřednictvím komunikace s anglicky mluvícími studenty ze zahraničí. Tyto dobrovolníky poskytla „Duha“ – sdružení dětí a mládeže pro volný čas a recesi se sídlem v Praze.
Workcamp organizovaly p.uč. Erika Cacková a Leona Horáčková spolu s osmi instruktorkami, bývalými žákyněmi základní školy. Campu se zúčastnili žáci naší školy od 3. do 8. třídy. Sdružení poskytlo cizince z Belgie, Německa, Španělska a Polska, kteří pro děti vytvářeli po celou dobu campu bohatý program. Ten měl opět část výukovou naplněnou prací s moderními interaktivními učebnicemi a interaktivní technikou v prostorách školy, zejména v jazykové laboratoři a počítačové učebně. Další část plná zábavných činností a her, samozřejmě v cizím jazyce, probíhala i na školním hřišti či sportovním areálu.
Jako v minulých letech camp zavítal do olešnického Muzea strašidel, modrotisku a historického muzea na půdě radnice. Zajímavý byl jednodenní výlet, tentokrát to byla návštěva Punkevních jeskyní.
Dobrovolníci připravili pro děti v podvečerních hodinách opékání na ski areálu, kde byli ubytováni, se zpěvem při kytaře a hrami.
Pro instruktorky, jako poděkování za výbornou spolupráci, sami uvařili svá typická národní jídla a pozvali je na večeři.
Hymnou campu se stala píseň „Sweet home Olešnice“, kterou složili sami dobrovolníci, děti se ji naučili zpívat, společně vytvořili loutky a natočili videoklip.
Letošní camp byl velmi vydařený, proto všichni, kteří se na přípravě, financování, organizaci i realizaci podíleli, zaslouží velké poděkování.
Za vedoucí a instruktorky L. Horáčková